PS Plus Eski Oyunlar İçin Olmalı, Yeni Oyun Sürümleri İçin Değil

Sony’nin Microsoft’un Game Pass’te özel oyunların ilk günkü lansmanlarına ilişkin örneğini takip etmek için sıfır planı olduğuna dair daha net bir kanıt istiyorsanız, işte PlayStation’dan Shuhei Yoshida, PlayStation’daki oyunların yaşam döngüsünde PS Plus’ı nasıl gördüğünü çok net bir şekilde ortaya koyuyor:

Yoshida, “Ekstra için yaklaşımımız, yayıncılara yaşam döngüsü yönetimi konusunda yardımcı olmayı seviyoruz” dedi. GI.biz. “Birinci partiyi yönetiyordum, bu yüzden filmlerdeki gibi olduğunu biliyorum – önce sinemada bir film çıkıyor, sonra izleme başına ödemeli ya da bir abonelik hizmeti ya da ücretsiz TV, her seferinde yeni gelir getiriyor ve daha geniş bir kitleye ulaşmak. Aynı şekilde, bir oyunun lansman sırasında ve belki altı ay, üç ay veya üç yıl sonra, oyunun satışları düştüğünde, bu hizmete PS Plus Extra’nın dahil edilmesinin yardımcı olabileceğine inanıyoruz. bu oyunları yeni, daha geniş kitlelere tanıtın.”

Yoshida bunu filmler için geleneksel sinemadan eve akış yoluna benzetiyor, bu yüzden karşı örnek, Microsoft’un esasen büyük, genellikle pahalı olan Netflix ve Amazon Prime gibi akış hizmetlerinden gördüklerimizi yapıyor olması olabilir. orijinal filmler, ek ücret ödemeden doğrudan platformun kendisinde, aboneler için katma değer sağlar. Ve bu sektörde de, bu tür bir yayının bu projelerden yeterince değer sağlayıp sağlamadığı hararetli bir şekilde tartışılıyor. Ama yine de oluyor ve Netflix’in Red Notice ve The Gray Man gibi büyük filmlerinin hepsi devam ediyor.

Sony’nin şu anda 70 dolarlık oyunların milyonlarca ve milyonlarca kopyasını piyasaya çıktıklarında satma konseptini sürdürmek istediği ve muhtemelen buna ihtiyacı olduğu son derece açık ve oyunları yüksek standartta kaldığı sürece bunu yapmaya devam edebileceklerine inanıyorlar. kaliteli. Örneğin, bu sonbaharda God of War Ragnarok’un yeni satın alınması gerektiğine dair birkaç şikayet bekleyin.

Ama yolun karşısında, yapmak Microsoft, Game Pass’in ilk lansman gününde bir PC kopyasıyla birlikte her bir özel ürünü mağazaya veriyor gibi hissediyorum. Bu arada Sony, oyunlarını PC’ye uyarlamak için aylar veya yıllar alıyor ve ayrı ayrı satıyor.

Microsoft, Game Pass stratejisinin işe yaradığını iddia ederken onlarakesinlikle bunun ne kadar doğru olduğu hakkında sorular sorulabilir. İçeriden gelen haberlere göre, Halo Infinite, ayrı bir ücretsiz çok oyunculu Game Pass başlığı olarak piyasaya sürülen Microsoft için genel olarak iyi bir performans göstermedi ve neredeyse tamamen canlı hizmet mikro dönüşümlerine güvenmek zorunda kaldı, bu da oyunun en kötü yaptığı şey. Genel olarak Halo Infinite’in, yalnızca Game Pass abonelikleri ve mikro dönüşümler aracılığıyla yarattığı değere kıyasla, piyasaya sürüldüğünde normal bir oyun olarak satılsaydı çok, çok daha fazla gelir elde edebileceğini hayal etmek kolay.

Her iki şirketin de yaptıklarını neden yaptığını anlıyorum. Pazar lideri Sony’nin, vazgeçecekleri milyonlarca satış göz önüne alındığında, büyük oyunlar için tüm gün ilk lansmanları yapmaya başlaması oldukça aptalca olurdu. Ancak bunun aksine, Microsoft’un neden Game Pass’i ve ilk gün yayınlarını Sony’ye bir alternatif olarak zorlamak için boyutunu ve maliyetlerini karşılama yeteneğini kullandığını anlıyorum, zaman zaman normal bir lansman daha iyi yapmış gibi görünse bile onlar için. şeyler alacak Gerçekten Bir Microsoft Call of Duty’nin Game Pass’te ilk gün başlatıldığı, ancak PlayStation’da 70 dolara satıldığı ve bunlardan hangisinin daha fazla değer kazandırdığı durumlarla karşılaşmaya başladığımızda ilgileniyoruz. Sanırım yakında öğreneceğiz.

Beni takip et Twitter’dan, Youtube, Facebook ve Instagram. Ücretsiz haftalık içerik özet bültenime abone olun, tanrı ruloları.

Bilim kurgu romanlarımı al kahraman katil serisi ve Dünyadan Doğan Üçlemesi.

Leave a Comment