Rusya, Ukrayna’daki savaşı çok tehlikeli bir aşamaya taşıdı

Rusya Devlet Başkanı Putin’ABD’nin aldığı iki tarihi karar, Ukrayna Savaşı’nı yeni bir aşamaya getirdi. Buna göre işgal altındaki bölgelerde referandum yapılacak ve Rusya topraklarına katılacak. Böylece Rusya’nın yerleşik askerleri bu bölgelerde kullanılabilecek. Ayrıca Rusya’da “kısmi seferberlik” duyruldu. 300.000 kişi askere alınır.
Gelişmeleri yorumlayanlar, Rusya’nın aldığı kararların etkisinin Kasım ayındaki Amerika seçimlerine yansıyacağını söylüyor. Çünkü şu anda Ukrayna’da ABD askerleri var, üstelik çok sayıda Amerikan silahı var. Ayrıca NATO, Rus birlikleriyle ilgili tüm istihbaratı Ukrayna’ya rapor ediyor.
Yani aslında savaş “Rusya ve ABD arasında” geçen. eğer Biden yönetmek Ukrayna’da Kasım seçimlerinde zayıflarsa ABD saldırganlığı bir noktada dizginlenebilir. Bir diğer tehlike de Rusya’nın küçük ölçek “nükleer silahlarla” duruma müdahale etmek. Böyle bir şey olursa Amerika’nın tepkisi de aynı şekilde Dünyayı felakete sürükleyebilir.
Son gelişmelerden sonra bildiğimiz anlamda bir Ukrayna olmayacak gibi görünüyor. Kışkırtılan ve ihanete uğrayan Rusya, NATO’yu yenmek için elinden geleni yapacaktır. Büyük olasılıkla, Ukrayna, denizle ilgisi olmayan, doğal kaynakları ve sanayisi olmayan Avrupa’ya muhtaç kalacak. Avrupa’nın kendi sorunları şimdiden dağları aştı. Yani sadece Rusya-Ukrayna cephesinde değil, AB cephesinde de tablo hiç de parlak değil.

***


SABAH, FETÖ AÇIKLAMAYA DEVAM EDİYOR
Sabah Gazetesi önemli bir gazetecilik başarısına imza attı. İmzalı gazetemizin Haber Koordinatörü Abdurrahman Şimşek.
FETÖ’nün kara propagandacısı ve medya tetikçisi Cevher GüvenÜç aylık titiz çalışmanın ardından Almanya’daki lüks dairesinde deşifre edildi. “FETÖ’nün Goebbels’i” Ayrıca şöyle bilinir. Almanya’nın himayesinde Türkiye’den kaçan ve ülkesine karşı vatan hainliği yapan bir FETÖ mensubu. Cevher Güven Senin gibi insanların şeytani bir yöntemi var. Bir gerçeğin yanına 99 yalan ekleyerek toplumu şaşırtmaya çalışmak.
FETÖ mensupları bu yöntemi geçmişte birçok kez denediler. Türkiye’yi kaosa açmaya çalışıyorlar. Bu yöntem her zaman geri tepmiştir. bakma Erdoğan düşmanlarının onlara inanmış gibi göründüğünü. Bu FETÖ’cülerin ne kadar şerefsiz olduğunu hepsi çok iyi biliyor. Amaçları 6’lı masaya propaganda malzemesi getirmektir.
Hatırlatmama izin ver… deniz Baykal’için kaset kaliperinde ve Kılıçdaroğlu’CHP’li general Cumhurbaşkanlığı koltuğunda otururken yine FETÖ’nün medya tetikçisi bu cevher Kendinden emin’isminden bahsedilmektedir. Ancak CHP’de yok. bu konuyu gündeme getirmez.

Kemal Kılıçdaroğlu’Yalan ve iftiradan dolayı kalıcı tazminata mahkum edilmesine neden olanlar da yargılandı. cevher Kendinden emin FETÖ mensupları tarafından ortaya atılan So it gibi sahte belgeler “kaset genel bakan” yapanlar…

Leave a Comment