Şadi Yazıcı’dan Ekrem İmamoğlu’na deniz hattı tepkisi

Tuzlalılar 39 aydır deniz hattını beklese de Tuzla’nın bugün Ekrem İmamoğlu’nun açıkladığı 7 yeni deniz hattı arasında yer almaması Şadi Yazıcı’nın tepkisini çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezinın-nin (UKOME) Eylül ayı toplantısı, Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Görüşmede İstanbul’a 7 yeni deniz hattı önerisi de görüşüldü. Öneri oy birliği ile kabul edildi.

Yeni 7 hattın güzergahı açıldı “Kadıköy-Kasımpaşa-Fener-Sütlüce-Eyüp, Avcılar-Bakırköy-Kadıköy, Avcılar-Bostancı, Maltepe-Büyükada-Heybeliada-Burgazada-Kınalıada, Çengelköy-Kabataş, Beşiktaş-Kabataş-Karaköy-Kasımpaşa-Sütlüce-Eyupdebostan, -Kadıköy-Kabataş” olarak ilan edildi.

Bana İmamoğlu’nun Tuzla’ya verdiği sözü hatırlattı

Ardından Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’daki yerel seçimler öncesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mitingini hatırlattı.

İmamoğlu’nun “Tuzla’yı paralel deniz ulaşımı ile İstanbul’un batısına bağlayacağım.” Sözlerini yeniden gündeme getiren Şadi Yazıcı, duruma tepki gösterdi.

Şadi Yazıcı’dan Ekrem İmamoğlu’na deniz hattı tepkisi VİDEO

“Tuzla halkı 39 aydır bekliyor”

İstanbul’a 7 yeni deniz hattı teklifinde Tuzla’nın yokluğuna ilişkin açıklama yapan Başkan Yazıcı, şunları kaydetti: “İBB ‘bal gibi yapabiliriz’ Tuzlalılar (İDO) adını verdiği gemiyi 39 aydır bekliyor” dedi. ifadelerini kullandı.

Şadi Yazıcı'dan Ekrem İmamoğlu'na deniz yolu yanıtı #1

‘İsmail Abi’ karakteriyle tepki gösterdi

Ekrem İmamoğlu’ndan paralel deniz ulaşımı vaadi “’Yalancı Güreşçiler’ gibi, insanlara otobüsün tepesinden yalan söylendi. Bunu bir gün hatırlayacaksın. Vatandaş hatırlatıyor ve soruyor. Bu çizgiler nerede? Bu deniz otobüsleri nerede?” Başkan Yazıcı, ifadelerini kullanarak bu kez ünlü televizyon dizisi Leyla ile Mecnun’un ikonik karakteri İsmail Abi’yi kullanarak Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.

Başkan Yazıcı, sosyal medya hesabından, “İsmail abi ne kadar bekledi bilmiyoruz ama Tuzla halkı 39 aydır İBB’nin ‘bal gibi yaparız’ dediği gemiyi (İDO) biz ‘olacak’ dememize rağmen bekliyor. paralel deniz taşımacılığı yok’. ifadelerini kullandı.

Şadi Yazıcı'dan Ekrem İmamoğlu'na deniz yolu yanıtı #2

Leave a Comment