Sayın Kılıçdaroğlu’nu aileme miras bıraktım

Akşener: Sayın Kılıçdaroğlu’nu aileme miras bıraktım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmit Belediyesi’nin memleketi Kocaeli’nde kardeşinin adını verdiği Nihat Gürer Spor Tesisleri’nin açılışına katıldı.

Akşener, CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı konuşmada, “Ölünceye kadar Kılıçdaroğlu’na minnettar kalacağım. Sayın Kılıçdaroğlu’nu çocuklarıyla birlikte aileme miras bıraktım. Onlara bir şey olursa benimdir, bizdedir” dedi. Akşener, şunları kaydetti:

“ONLARA BİR ŞEY OLURSA BENİMLE, BİZİM”

Örgütlerimizi kurduk, tam seçime gideceğiz, 24 Haziran’da seçim kararı alındı ​​ve YSK’dan ters bir sonuç alınacağı söylenmeye başlandı. Birlik ve beraberliğin bundan sonra ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak için şimdi söylüyorum. Bunu hatırlattınız, tekrar teşekkür ederim. Daha sonra siyasi partilerimizden birinin başkanıyla ‘Birlikte gidebilir miyiz acaba’ diye görüştük. Maalesef yapamadı. Koşullar elverişli değildi. Sonra Kılıçdaroğlu Bey ile görüşmeyi düşündüm. Yanına gittim ve 15 milletvekili talep ettim. Peki bu neydi? Türkiye’de çok şeyi değiştirecek bir demokrasi adımı talebiydi. Ölene kadar ona minnettar olacağım. Yeğenlerim burada, kuzenlerim burada. Sayın Kılıçdaroğlu’nu aileme miras bıraktım. Çocuklarıyla vasiyet ettim. ‘Onlarla ilgilenemiyorsan, başlarına bir şey gelirse benimdir, bizde’. Söylemeye çalıştığım şudur: Buna neyin sebep olduğunu biliyor musunuz? 15 milletvekili ile demokrasinin hakemliğini yaptı. Fatma Hürriyet Kaplan 15 milletvekili arkadaşımdan biri.

Haberin görüntüsü DHA tarafından servis edildi
Leave a Comment