SEC Ripple (XRP) Davasında Yeni Gelişme!

SEC ile birlikte Dalgalanma (XRP) Hukuk mücadelesi devam ediyor. pazar ve XRP Yatırımcılar davanın ne zaman biteceğini merakla beklerken davayla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Geçtiğimiz haftalarda dünyanın önde gelen blok zinciri ticaret kuruluşlarından biri Dijital Ticaret Odası (CDC) Yılan hikayesine dönüşen Ripple-SEC davasına katılmayı talep etmişti.

Dijital Ticaret Odası’nın bu talebi mahkeme tarafından onaylandı.

Dijital Ticaret Odası’nın bu talebi, 21 Eylül’de mahkeme hakimi Analisa Torres tarafından kabul edildi.

CDC davası “mahkeme dostu” durumu olacaktır. Bu statü, davaya dahil olan kişilerin bilgi ve uzmanlık sahibi oldukları konularda mahkemeye yardımcı olmalarını sağlar.

Mahkeme, CDC’ye dava hakkında bilgi vermesi için 26 Eylül’e kadar süre verdi.

SEC, Dijital Ticaret Odası’nın bu başvurusuna tepki gösterdi. SEC, CDC gibi daha fazla müdahale talebine izin verilirse mahkemeden daha fazla süre isteyebileceğini söyledi.

Dijital Ticaret Odası Başkanı Perianne Boring yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gelişmekte olan kripto para endüstrisi için net ve tutarlı bir kurallar dizisine ihtiyaç var.

Bu bağlamda, uzun süredir sonuçlanmayan Ripple-SEC davasında artık ortak bir paydaya varılmalı ve kripto sektörü için olumlu olacak bir karara varılmalıdır.”

XRP SEC tarafından 2020 yılında açılan dava. Dalgalanma Laboratuvarları ve yöneticiler Brad Garlinghouse ve Christian Larsenkarşı açıldı.

SEC davalıları 1,38 milyar doların üzerinde XRP tokenini kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sattığını iddia ediyor.

Bu davanın sonucu hem kripto piyasası hem de XRP yatırımcılar tarafından merakla bekleniyor. Çünkü bu davanın sonucu XRP’nin menkul kıymet olup olmadığını belirleyebilir.

Mahkeme SEC lehine karar verirse, SEC’in Ripple’a benzer token satan diğer kripto projelerine karşı yasal işlem başlatmasına neden olabilir.

Özel haberler, analizler ve zincir üstü veriler için Telgraf bizim grubumuz, heyecan bizim hesabımız ve Youtube Hemen kanalımızı takip edin! Dahası Android ve iOS Uygulamalarımızı indirerek hemen canlı fiyat takibine başlayın!

Leave a Comment