Sedat Peker’in avukatı açıkladı: Tüm dünyada aranıyor

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker ile ilgili son gelişmeleri anlatan bir dizi tweet paylaştı.

İşte o tweetler:

-Bugün Sayın Sedat Peker’den, Anadolu 16. ACM ve Bursa 5. ACM’nin talebi üzerine İnterpol tarafından çıkarılan kırmızı bültenin “tüm dünyada aranıyor”, sadece “savunmak için” genişletildiğini öğrendim. Belli ki bir şeyler değişiyor…

-Sedat Peker’in Beykoz’daki evine silahlı saldırı var. Saldırıya uğrayanlardan biri, saldırıya kemerine silahla karşılık veriyor. Saldırgan hakkında soruşturma devam ederken, yaklaşık 3 yıldır evinden ayrı olan Peker hakkında Beykoz 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

-Bütün bunlara şaşıran bir tek ben miyim? Görüntüler net. Saldırgan, saldırıya uğrayan ve silahla karşılık verenlerin belinden sadece bir silahın çıkarıldığı, S. Peker’in 3 yıldır evde olmadığı açık. Evin kendisine ait olması nedeniyle dava açılır ve Beykoz Sulh CM tarafından tutuklama emri çıkarılır.

– S.Peker’in yanında 7 ay görev yapan Emre Olur, kendi açıklamasında da belirttiği gibi, çay servisi ve telefonlara cevap vermesi; Peker’in “kara kutusu”, “sağ kolu”, “basın danışmanı” getirilerek özellikle basın mensupları arasında bir korku iklimi oluşturulmaya çalışılıyor.

-Kimseyle bilgi paylaşmamasıyla ünlü S. Peker’in kara kutusu olamayacağını bilenler de bu koroya katılıyor. Kendisine basın danışmanı atamak isteseydi, birkaç televizyon kanalında yaptığı programların dışında kimse basınla ilgisi olmayan birini seçer miydi diye sormuyor.

Emre Olur’un yakalandığı haberiyle eş zamanlı olarak S.Peker’e karşı paylaştığı videolarla tanınan bir kişi sokak ortasında öldürüldü. S.Peker, aralarında öldürülen kişinin de bulunduğu birkaç kişinin güvenliğini sağlamak için birçok kuruma başvurdu ve dilekçeleri arşivlerde.

-Gerçekten, son 15 günde neler oluyor? Ne oldu, ülkede ve dünyada neler değişti? Kırmızı bülten, E.Olur’un tutuklanması, cinayet, S.Peker’e yeni tutuklama kararı… 17 yıldır avukatım, yıllardır memleketimin durumunu takip ediyorum. Anlayamıyorum.

-Bütün gelişmeler kendi ülkemizle ilgiliyse S.Peker’in paylaşımlarından rahatsız olanlara değineceğim. Gönderileri engelleme çabası olarak açıklayacağım ve ardından yorum ve haber yapan gazetecileri tereddütte bırakacağım. Ama iş Lyon/Interpol’e gelince de!

– Dosyada 20’den fazla tutuklu varken sadece savunmasını almaktan ibaret olan kırmızı bültenin tüm tutuklular serbest bırakıldıktan sonra Interpool tarafından uluslararası tutuklamaya dönüştüğünü düşünürsek, ” demekten başka bir şey gelmiyor aklıma ” üst akıl”.

Leave a Comment