Sedat Peker’in sağ kolu Emre Olur’un ifadesi ortaya çıktı

Türkiye’de suç örgütü kurmak suçundan tutuklama emri bulunan Sedat Peker’in sağ kolu ve basın danışmanı Emre Olur, Arnavutluk’ta tutuklanmasının ardından geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye getirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen ve ilk sorgusunun yapıldığı Olur, işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi.

“CELİLİĞİMDEN YAPTIM”

Olur, yaptığı açıklamada Sedat Peker lehine attığı tweet’lerle ilgili olarak, “Tweetlerimi cehalet sonucu attığımı kabul ediyorum. Bu tweetleme eylemlerinin suç teşkil edebileceğini düşünmediğim için tweet attım. bilgisizlikten bu şekilde.”

Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur tutuklandı

Sedat Peker'in sağ kolu Emre Olur'un ifadesi ortaya çıktı.

“İLK TOPLANTIMIZ TELEVİZYON YAYININDA OLDU”

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre Olur, Sedat Peker’le ilk görüşmesinin Flash TV’deki yayınlar nedeniyle Peker’in kendisini aramasıyla olduğunu belirterek, “Kendisine duyduğum sempatiden dolayı zaman zaman görüşmelerimiz oldu. yurt dışına çıktıktan sonraki paylaşımı.Videolar ve tweetler sırasında kendisine ‘dijital izolasyon uygulandığını’ söyledi ve kendi hesabımdan WhatsApp’ta bir dizi tweet atmamı istedi. , kıramadım bu tweetleri kendi hesabımdan yayınladım Peker’in etrafındakiler bana “İsimlerin bir kısmı koruma ekibinde olan kişiler. Bu kişilerden bazılarıyla bazı temaslarım oldu” dedi. Olur, polis ifadesinde irtibatta olduğu isimleri verdiğini belirtti.

“BASIN YAYINLARINA KATILIYORUM”

Sedat Peker’in bayramlarda yaptığı yardımlarla ilgili olarak Olur, savcılığa verdiği ifadesinde, “Kendi hesabımdan yayınladığım görüntüleri yerel ve ulusal basından alıp kendi hesabıma haber olarak yayınladım. önce bunu yayınlayın. Basındaki yayınlardan alıntı yaptım.”

“TÜRKİYE’YE GÖNÜLLÜ OLARAK GELMEK İSTİYORUM”

Sedat Peker’le görüştükten sonra herhangi bir örgütsel eyleme katılmadığını iddia eden Olur, Peker’in yurt dışına kaçmasının ardından yaklaşık 7,5 ay Karadağ ve Makedonya’da kendisiyle kaldığını ifade etti.

Daha sonra Türkiye’ye döndüğünü belirten Olur, “Bir süre ailemle birlikte Türkiye’de yaşadım. 23 Mayıs 2021’de tekrar yurtdışına çıkmak zorunda kaldım çünkü korktuğum için devletin beni takip ettiğini düşündüm. Peker ile bağlantılarım 13 Eylül 2022’ye kadar Makedonya’daydım Kaldım Suç işlemediğim için kendi kredi kartımı kullandım Yerim adresim belli tatil için Dubai’ye gidiyorum Birleşik Arap Emirlikleri vizemi posta yoluyla kabul etti.Bu girişten sonra Dubai’ye gittim “Yaklaşık 2 gün kaldım. Sonra Dubai polisi beni otelde buldu, ülkeyi terk etmem gerektiğini söyledi ve Belgrad’a ve ardından Arnavutluk’a gitmem için 2 bilet verdi. Arnavutluk’a böyle geldim. Havaalanına indiğimde polis beni karakola götürdü.” 2 gün bekledim. Sonra nereye gitmek istediğimi sordular. Türkiye’ye gitmek istediğimi söyledim. Gittiğinde polise bindirdiler. Türk uçağıyla İstanbul’a gönderdi. Türkiye’ye böyle geldim” dedi.

‘İDDİALARI KABUL ETMİYORUM’

Olur, son olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sedat Peker suç örgütü ile anlattığım bilgiler dışında hiçbir ilgim yoktur. Örgüt adına suç teşkil edecek herhangi bir işlem yapmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum.”


Ömer Faruk Aktaş
Haber7.com – Editör

Haber 7 - Ömer Faruk Aktaş

Leave a Comment