Seyirciler kazanı kaldırdı ve bırakın gitsin dediler. Gönül Dağı’ndan bir oyuncu daha çıkarıldı.

TRT 1 ekranlarındaki hikayesi, senaryosu ve yetenekli oyuncu kadrosuyla yürekleri ısıtan dizi Gönül Dağı’nda sular durmuyor. Geçen sezon kayalar altında kalacak diziyle vedalaşan Gülsim Ali İlhan’ın ardından bir oyuncu daha diziden ayrılıyor. Ama bu sefer ‘o oyuncuyu bırak’ deyip kazanı kaldıran seyirci..

eski abone ol

Cumartesi akşamlarına damgasını vuran ve reyting listelerinde her zaman üst sıralarda yer alan TRT 1’de yayınlanan Gönül Dağı, üçüncü sezonuyla yeniden ekranları kasıp kavuruyor. Dizi, bozkır, dostluk ve aile sevgisi ve sıcacık hikayesiyle yürekleri ısıtmaya devam ediyor. Gülsim Ali İlhan’ın canlandırdığı Dilek karakterinin geçen sezon kayaların altında ölmesinin ardından dizideki dengeler değişti. Herkes Dilek’siz 3. sezonun nasıl olacağını merak ederken, dizi yeniden seyirciyi tutmayı başardı ve bu başarı reytinglere de yansıdı.

Gönül Dağı dizisinin sevilmeyen karakterinin linç edilmesinin ardından yapım ekibi harekete geçti. TRT ekranlarında yayınlanan dizide bir ayrılık daha yaşanacak. Dizide son bölümlerde dikkat çeken ve seyircinin tepkisini çeken bir karakter var; Kahveci Rıfat’tan ayrılan Meryem…..

Seyirci izlemek istemiyor

Üçüncü sezonuyla yine TRT ekranlarında izleyici karşısına çıkacak olan Gönül Dağı’nda bir ayrılık daha yaşanacak. Gülsim Ali İlhan’ın vedasının ardından senaristler seyircinin izlemek istemediği karakteri senaryodan çıkaracak.

Son günlerde gelen tepkilerin ardından dizinin senaristleri harekete geçti. Geçen sezon Kahveci Rıfat’tan ayrılan ve oyuncu kadrosuna dönen Meryem, seyircilerden tepki alıyor. İddia edilen linçlerin ardından yapım ekibinden yeni bir hamle geldi.

Sevilay Gültekin kadrodan çıkarıldı mı?

Anlatılanlara göre Meryem ilerleyen bölümlerde hikayeden ayrılacak ve kadroya veda edecek. Karakteri canlandıran Sevilay Gültekin konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Sevilay Gültekin kimdir, hangi dizide oynamıştır?

İstanbul doğumlu olan Sevilay Gültekin 1997 doğumludur. 25 yaşındaki güzel oyuncu üniversite eğitimini İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Dialog Lecture Communications’da profesyonel oyunculuk eğitimi alan güzel oyuncu, ardından Beyti Enginile Karakter Tasarım Atölyesi ve No10 Stüdyolarında Metin Balekoğlu ile Kamera Önü Oyunculuk eğitimi aldı. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu olan Gültekin, Hasan Güngör’ün yönetim şirketi altında çalışmaktadır. İlk televizyon deneyimini 2018 yılında ‘Yeni Gelin’ dizisiyle yaşayan başarılı oyuncu şimdi de Gönül Dağı dizisinde ‘Meryem’ karakterine hayat veriyor.

Leave a Comment