Sırp mafyası İstanbul’a yerleşti! Türk çetesine suikast için 1,5 milyon euro

Sırp organize suç örgütü Skaljari’nin elebaşı Jovan Vukotic’in İstanbul’da öldürülmesiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Rakip çete Kavac’tan suikast için 1,5 milyon Euro alan suç örgütünün elebaşı Barış Nek, adamlarına “Vukotic’i öldürmelerini” emretti.

7 Eylül’de İstanbul’un Şişli ilçesinde seyir halindeki bir araca silahlı saldırı düzenlendi. Saldırının hedefi, Sırbistan’ın en aktif suç örgütlerinden biri olan Jovan Vukotiç’ti. Skaljari çetesinin lideri Vukotic, motosikletle arabasına yaklaşan bir tetikçi tarafından dört kurşunla öldürüldü.

Hamile eşi ve 2 yaşındaki oğlunun yanında hayatını kaybeden Vukotic’in üzerinde Predrag Popoviç adına düzenlenmiş sahte pasaport bulundu.

Jovan Vukotiç

IEM Organize Suçlarla Mücadele Birimi ekipleri, vurulduğunda Jovan Vukotic ile birlikte olan eşi Masha Misic’in ifadesini aldı. Eşiyle birlikte Ataköy’de kaldıkları adresten başlayarak Zorlu AVM’ye gittiklerini aktaran Misiç, Mecidiyeköy viyadüğü üzerindeyken yaklaşan ve üzerinde iki kişinin bulunduğu motosikletten dört el ateş edildiğini söyledi.

2018’DE HARİÇ

Misiç, 2018’de Türkiye’den sınır dışı edilen eşinin 2021’de İstanbul’a geldiğini de dile getiren Misiç, saldırının gerçekleştirildiği aracın sahibinin eşinin güvendiği ve bir yere giderken aradığı bir tanıdık olduğunu ifade etti. .

8 yılda 50 kişi öldü

Organize Suç polisi, Vukotic ve ilişkilerinin belirlenmesi için soruşturma başlattı. Edinilen bilgiler, Vukotiç’in Sırbistan ve Karadağ’da faaliyet gösteren Skaljari çetesinin lideri olduğunu ortaya koydu. Interpol ile yazışmalar yapıldı. Skaljari ile rakibi Kavac çetesi arasında 2014 yılından bu yana kanlı hesaplaşmaların yaşandığı öğrenildi.

Kavac ile Skaljari arasındaki uyuşturucu kavgasında son 8 yılda 50’ye yakın kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Kanlı hesaplaşmaya İspanya’da ele geçirilen 300 kilo kokainin neden olduğu iddia edildi.

Vukotic’in çete savaşlarının kurbanı olduğunu değerlendiren polis ekipleri, saldırganın kimliğini belirlemek için günlerce güvenlik kameralarını inceledi. Polisin vurulduğu aracı inceleyen polis, ilginç bulgular elde etti. Araçta, ikisi arabanın altında ve biri bagajda olmak üzere üç adet GPS bağlantılı izleme cihazı bulundu. Organize Suçlar ve İstihbarat Şube polisi, saldırının beklenenden daha planlı olduğunu tespit etti.

200 KAMERA 1700 SAAT İNCELENDİ

Motosikletli zanlıların saldırı mahalline gelerek olay yerinden kaçtığı güzergâhta 200’den fazla kamera görüntüsü toplandı. Yaklaşık 1700 saatlik görüntüyü izleyen polis, ilginç bir detayı fark etti.

Vukotic’i İzmir plakalı bir aracın takip ettiği anlaşıldı. Ataköy’den Vukotic’in aracının 2-3 dakika gerisinde kalan araçta bir kadın ve bir erkek olduğu belirlendi. Araçtaki zanlıların kimlikleri belirlendi.

CAMGÖZ’ÜN ADAMI ÇIKTI

Şüphelilerden birinin Furkan Y., yanındaki kadının Elanur T olduğu belirlendi. Furkan Y.’nin İzmir merkezli suç örgütü elebaşı Binalı Camgöz’ün adamı olduğu iddia edildi. İnterpol aracılığıyla Karadağ’da yakalanan ve firari olan Camgöz’ün adamı Furkan Y., takibe alınırken, silahlı saldırıyı organize eden zanlının Emircan S. olduğu belirlendi.

Radoje Zivkoviç

12 ŞÜPHELİ BELİRLENDİ

Polis ekipleri, Furkan Y. ile saldırgan arasındaki bağlantıyı belirledi. Şüphelilerin saldırının ardından bir araya geldiği iddia edildi. Şüpheli Furkan Y.’nin Karadağ asıllı iki kişiyle bağlantılı olduğu da iddia edildi. Bu iki ismin Kavac çete liderleri Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovic olduğu belirlendi. Edinilen bilgilerin ardından polis, olayla ilgisi olduğundan şüphelenilen sekiz zanlıyı daha tespit etti.

Zdravko Perunović

GÜRCİSTAN’A KAÇACAK

Soruşturma sürerken, olayın kilit ismi Furkan Y.’nin Artvin Hopa’dan Gürcistan’a geçmeyi planladığı öğrenildi. Bunun üzerine operasyon kararı alındı. İstanbul, İzmir, Zonguldak, Alanya ve Artvin’de eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirdi. Baskında Kavac çetesinin önemli isimleri Rodoje Z., Zdravko P., saldırgan Emircan S., saldırıyı organize ettiği iddia edilen Furkan Y. ve Karadağ asıllı sevgilisi Elanur T.’nin de aralarında bulunduğu 12 zanlı tutuklandı. yakalandılar.

İcra için 1.5 MİLYON EURO

Şüpheliler polis tarafından sorgulanırken, cinayeti Kavaka çete liderleri Rodoje Z. ve Zdravko P’nin başlattığı iddia edildi. İddiaya göre, Vukotic cinayetinin elebaşısı Binali Camgöz’ün bulunduğu suç örgütüne iki isim 1,5 milyon Euro verdi. Furkan Y., infaz anlaşmasının ardından 4 ay önce sevgilisi ve Erdi E. ile birlikte İstanbul’a geldi. İnterpol aracılığıyla İtalya’da tutuklanan kaçak suç örgütü elebaşı Barış Boyun’un adamları ile görüşülerek bu gruba infaz ihalesi verildi. Motosikletli infaz timleri olduğu iddia edilen enselilerin, saldırı emri üzerine Vukotic’i öldürdüğü iddia edildi.

barış boyun

BARIŞ BOYUN İTALYA’DA YAKALANDI

Türk Interpol’ün çabaları sonucu Gürcü Interpol tarafından yakalanan ve ardından Gürcistan’da adli kontrolle serbest bırakılan Barış Boyun, 3 Ağustos 2022’de İtalya’nın Rimini kentinde girdiği otelde yakalandı. İstanbul’da çok sayıda silahlı saldırı, mala zarar verme ve yağmalama gerçekleştiren zanlı, Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol-Europol Dairesi’nin yürüttüğü çalışmalar sonucunda kırmızı bülten çıkarılarak tutuklandığı İtalya’da tutuklandı. .

Bilal Çamgöz

CAMGÖZ KARADAĞ’TA DA YAKALANDI

İzmir’de çok sayıda yaralama, tehdit, yağma, işyerine zarar verme, cinayet suçlarından aranan “Deniz” lakaplı Binali Camgöz, İçişleri Bakanlığı Genel Müdürlüğü Interpol-Europol Dairesi’nin çalışmaları sonucunda Karadağ’da yakalandı. Güvenlik. Türk İnterpol, Gürcistan’da sahte kimlik kartı bulunan ve yasadışı yollardan kaçtığı ve bu kimlikle Balkan ülkelerine geçtiği belirlenen Camgöz için kırmızı bülten çıkararak 6 Temmuz 2022’de tutuklanmasını sağladı. Türkiye’ye iadesi tamamlanana kadar Karadağ’da tutuklu bulunuyor.

Sırp suç örgütünün liderini öldürenler yakalandı ilginizi çekebilir Sırp suç örgütünün liderini öldürenler yakalandı

Leave a Comment