SON DAKİKA: 2023 asgari ücret zammında sürpriz bir rakam olacak mı? Milyonlar bu haberi bekliyor… Artış oranı için enflasyonu işaret etti – Finans haberlerinin doğru adresi

2023 yılı asgari ücret zammı için vatandaşların araştırmaları sürüyor. Asgari ücrete Temmuz ayında aralıklı olarak zam yapıldı. Çalışanlar dikkatlerini Aralık ayında toplanacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu’na çevirirken, Bakan Bilgin’in açıklamaları milyonlarca asgari ücretliyi heyecanlandırdı. Bakan Bilgin, asgari ücretteki artışın enflasyon oranının altında olmayacağı mesajını verdi. Öte yandan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’ndan 2023 asgari ücret artışına ilişkin yeni bir açıklama geldi. İşte 2023 asgari ücretle ilgili tüm detaylar…

SÜRPRİZ BİR NUMARA VAR MI?

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Vatandaşların asgari ücretle ilgili beklentileri yüksek tutulmalı mı? Yine sürpriz bir rakam olacak mı?” soruyu yanıtladı.

asdsd

Sabah TV’den Onur Şahanoğlu’nun konuğu olan Akbaşoğlu, yaptığı açıklamada, “Hem Çalışma Bakanımız hem de işçi ve işveren sendikaları tüm kamuoyu ile istişare halinde. Gerçekten çok güzel bir düzenleme, bir düzenleme olacak diyebilirim. çalışanlarımızı ve milletimizi memnun edecek.

ARTIŞ ORANI ENFLASYONUN ÜZERİNDE OLACAK MI?

Milletimizi her zaman memnun ettik ve enflasyona karşı asla ezmedik. Bunu zaten herkes görüyor. Enflasyonun üzerinde bir artış yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

hgfhfghj

‘EMEKLİLERİ MEMNUNİYET YÖNETMELİĞİ’ İÇİN YIL SONU İMZALANDI

Memurlar, Bağ-Kur SSK ve Emekli Sandığı başta olmak üzere emekliler için alım güçlerini gerçekten artıracak ve onları gerçekten memnun edecek düzenlemeleri inşallah yıl sonuna kadar hayata geçireceğiz.

Tüm toplum için olumlu adımlar attık, atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz. Bu konuda rahat ol. Umudu ortaya çıkaran AK Parti’dir. Umudunu ortaya çıkaran Halk İttifakıdır. Umudunu ortaya koyan Recep Tayyip Erdoğan’dır.

hesaplama3-1

ASGARİ ÜCRET 5 BİN 500 LİRA

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının ardından 2022 yılı için asgari ücrette görülmemiş bir artış yapılarak maaşlarda yüzde 52 artış sağlandı. Zam sonrası asgari ücret 2022 yılı için 4 bin 253 lira ve net 40 kuruş olarak belirlendi. Ancak yılın ilk 6 ayında enflasyon rakamlarının yüzde 70’i geçmesiyle birlikte maaşlarda ikinci bir zam ihtiyacı ortaya çıktı. Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrette ikinci bir zam açıkladı. Böylece asgari ücret yüzde 30 artarak net 5 bin 500 liraya yükseldi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yüzde 245 artış oldu!  İşte yeni fiyatYüzde 245 artış oldu! İşte yeni fiyat
Erdoğan: 'Yüzde 25 peşinat indirimi başlatıyoruz'Erdoğan: ‘Yüzde 25 peşinat indirimi başlatıyoruz’
Prim gün sayısı yönetmeliği yolda!  Asgari ücret için...Prim gün sayısı yönetmeliği yolda! Asgari ücret için…

Leave a Comment