Son dakika: Altın ve dolar Merkez Bankası faiz kararının ardından ne oldu? İşte piyasalardaki son durum… – Finans haberlerinin doğru adresi

saniye: Fed’in faiz kararının ardından altın ve dolar değer kazandı. Dolar/TL kuru bu sabah tüm zamanların rekorunu kırdı. Gram altın fiyatları ise düşmeye devam ediyor. Fed’in faiz kararının ardından ABD Merkez Bankası’nın faiz kararı vermesi bekleniyordu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), faiz oranını yüzde 12’ye indirdi.

TCMB, haftalık repo faizinin yüzde 14,00’de sabit kalacağı beklentisine rağmen, geçtiğimiz ay 100 baz puan indirerek yüzde 13’e çekme kararı almıştı.

SON DAKİKA: MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI SONRASI DOLAR NE KADAR?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz kararı ile sabah 18.37’ye ulaşan rekor dolarda artış görüldü. Faiz kararının ardından dolar 18,40’ı aştı. Euro/TL 18.20’yi aştı.

GÜNCEL DOLAR FİYATLARI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DOLAR ENDEKSİ 20 YILIN EN ÜSTÜNDE

Fed’in faiz artırma kararının ardından dolar uluslararası piyasalarda da güçlendi. Dolar endeksi 20 yılın yeni zirvesi olan 111.72’ye yükselirken, yükseliş hafta başından bu yana yüzde 2’ye, yılbaşından bu yana ise yaklaşık yüzde 17’ye ulaştı.

Euro/dolar 0.98 seviyesinde işlem görüyor.

GÜNCEL ALTIN ​​FİYATLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ONS GOLD İKİ YILIN ALTINI GÖRÜYOR

Altın fiyatları ise dün Fed’in faiz kararı öncesi son iki yılın en düşük seviyesi olan 1654 dolara geriledi. Fed’in bu ay faiz oranlarını 75 baz puan artıracağı ve yılın kalan iki toplantısında faiz artırmaya devam edeceği beklentisiyle zirve yapan dolar endeksi düşüşte etkili oldu. Faiz kararının ardından 1695 dolara kadar yükseldikten sonra bugün 1697 dolara hareket etti.

GRAM ALTINDAKİ SON DURUM

Gram altın fiyatları bir süredir 970-985 lira aralığında hareket ediyor. Dün 982 liradan günü kapatan altının gram fiyatı, Fed kararının ardından kapalı piyasada 1004 liraya yükseldi. Ancak bugün faiz kararı sonrası 984 lira seviyesinde.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dolar ve altın için kritik bekleyiş!  Fed bitti ama...Dolar ve altın için kritik bekleyiş! Fed bitti ama…
Ucuz evden sonra sıra onlarda!  Canlı yayın...Ucuz evden sonra sıra onlarda! Canlı yayın…
Akaryakıtta yeni indirimin ilk sinyalleri!Akaryakıtta yeni indirimin ilk sinyalleri!

Leave a Comment