Son dakika: Baba ve oğlunu öldürecekti! Acil korku!

Hatay’da olay 13 Eylül’de Kırıkhan ilçesine bağlı 408 Evler Mahallesi’nde meydana geldi. Oto galeri sahibi Zeki Koçin ve oğlu Tahir Mert Koçin (15) işyerlerinden ayrılarak evlerine gitti.

Baba ve oğul araçtan inerken, akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen komşuları TA (46) tarafından saldırıya uğradı.

YARALANMIŞ OĞLUNU HASTANEYE TAŞIDI

DHA’da yer alan habere göre Tahir Mert Koçin sağ bacağından yaralandı. Polise haber veren Koçin, yaralı oğlunu Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

ACİL DURUM BÖLÜMÜNDE BABA VE OĞUL BULUN

Bu kez yaya olarak geldiği Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne tüfekle giren TA, acil servisteki odaları tek tek kontrol ederek baba ve oğlunu buldu.

SİLAH KAPATMA

TA namluyu düzeltti ve tetiğe bastı ama silah tutukluk yaptı. Bu sırada 1’i sivil 2 polis memuru tabancalarını çıkararak müdahale etti.

SİLAHLARI DENEYİN

Zeki Kosin, oğlunun tedavisinin ardından olayla ilgili suç;  duyurusunu yaptı.

Zeki Koçin, oğlunun tedavisinin ardından olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Polisler TA’dan tüfeğini indirmesini istedi. TA ise tüfeğin namlusunu boynuna dayayarak kendini öldürmekle tehdit etti.

OLAYIN ANINDA KAMERAYA YANSIDI

Polis ani bir hareketle tüfeği alarak TA’yı gözaltına aldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sırasında hasta yakınları paniğe kapıldı. Zeki Koçin, oğlunun tedavisinin ardından olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

AÇIKLAMASINDA “İşim bitmedi” DEDİ

Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan TA, Adana’ya sevk edildi. Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. TA’nın açıklamasında, “İşim bitmedi, döndüğümde tamamlayacağım” dediği iddia edildi.

Leave a Comment