Steam Grafikleri En Çok Satan ve Oynanan Oyunları Gösteriyor

Steam, Grafikler adlı yeni bir istatistik sayfasını oyuncuların hizmetine sundu. Oyuncu deneyimini benzeri görülmemiş bir seviyede geliştiren sayfa, en çok satan oyunları anlık, haftalık ve aylık olarak gösteriyor. Şu anda en çok oyuncuya sahip oyunlar da gösteriliyor.

Valve tarafından 2003 yılında piyasaya sürülen, bugün dünyanın en popüler çevrimiçi oyun mağazası olarak büyük bir başarıya imza attı. Buhar, genel olarak kullanıcı deneyimini iyileştirecek yeni bir özelliğe kavuştu. “Steam Grafikleri” adında bir sayfa açan platform, oyuncuların en popüler oyunları aylık ve haftalık olarak incelemesine olanak tanıyor. Üstelik bu sayfada gerçek zamanlı veri Paylaşılıyor.

Steam Grafikleri sayfasına girdiğinizde, en çok satan oyunlarla birlikte şu anda hangi oyunun oynadığını görebilirsiniz. en yüksek oyuncu sayısına sahip olduğunu da görebilirsiniz. Ayrıca hangi ülkelerde hangi oyunların popüler olduğunu anlamanızı da sağlayacaktır. ülke filtresi Charts sayfasına yerleştirilir. Böylece yeni bir oyun satın almak istediğinizde öncelikle bu sayfaya göz atabilir ve oyunlar hakkında genel bir fikir sahibi olabilirsiniz. Örneğin; Türkiye’de en çok satan oyunları tek tıkla görebilirsiniz.

Steam Grafikleri şöyle görünür

Şu andan itibaren Steam’de yeni sayfa kaç insan Steam’de online olarak gösteriliyor. Bu içerikte; 16 milyon 980 bin 936 oyuncunun online olduğu platformda en çok oyuncuya sahip olan oyun ise CS:GO. Şu an itibariyle 441 bin 243 kişi CS:GO oynuyor. En çok satanlar listesinin başında, henüz piyasaya sürülmedi. Call of Duty: Modern Warfare 2varlığına şahit oluyoruz.

Türkiye’de en çok satan oyunlar

Buhar

Steam Grafiklerinin en çok satanlar bölümüne girdiğimizde sağ üstteki ülke filtresi dikkatimizden kaçmıyor. Başka bir ülke için buraya tıklayın veya dünyadaki tüm Steam kullanıcıları kaplayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Soldaki menüden en çok oynanan oyunları anlık olarak inceleyebilir veya seçiminizi yapabilirsiniz. geçen hafta veya ay erişim istatistikleri. Elbette oyunların anlık fiyatlarını bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz.

Buhar

Geliştiricileri, aylık sıralama sayfalarını oldukça kapsamlı bir şekilde oluşturdu ve işlevsel onu tasarladılar. Öyle ki Temmuz 2022 istatistiklerini görmek istediğinizde o ayın en çok satan oyunları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir, popüler ücretsiz oynanan oyunlar listesini inceleyebilir, en çok satan DLC‘leri görüntüleyebilir ve geliştiricilerin paylaşılan blog gönderilerine erişebilirsiniz.

Aslında İstatistikler sayfasının yerini alan Steam’in yeni tanıtılan Steam Grafiklerine buradan Ulaşabilirsin.

ALAKALI HABERLER

Steam Mağazası Tasarımı Yenilendi: Oyun Ararken Karakterinizin Cinsiyetini Bile Seçebilirsiniz

Leave a Comment