Stefan Kuntz: ‘Salih ya da Hope aleyhinde bir karar yok’

class=”medyanet-inline-adv”>

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, UEFA Uluslar Ligi C Grubu’nda bugün oynanacak Lüksemburg maçı için düzenlediği basın toplantısında çok eleştirilen oyuncu seçimlerine açıklık getirdi. Alman teknik adam; Beşiktaş’tan Salih Uçan ve Trabzonspor’dan Umut Bozok’un neden kadroya alınmadığını, İsmail Yüksek ve Tolga Ciğerci’yi neden tercih ettiğini açıkladı:

AMAÇ SAHADA OTOMATİK OLMAK

Açıkladığımız kadroyu Mayıs-Haziran döneminde tutmak istedik. Farklı oyuncuları toplamanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü amacımız sahada otomasyona geçmek. İkincisi takım ruhuydu. Sakatlıklar olmasaydı kadroyu asla değiştirmezdik.

TÜM TEKNİK ERKEKLERLE DANIŞARAK BİLGİ ALIYORUZ

Süper Lig’i maç kaçırmadan izledik. Oyuncuların oynadığı kulüplerin antrenörleriyle de görüştük. Kenan Hoca; Emre Belözoğlu ve Çağdaş Atan ile görüştü. Jorge Jesus ve Ömer Erdoğan ile de görüştüm. Oyuncu seçim kararları herhangi bir futbolcu veya kulübe göre alınmamaktadır.

class=”medyanet-inline-adv”>

TOLGA BİZİ BİLİYOR VE FİZİK İSTİYORUZ

Tolga Ciğerci; bizi tanıyor. Fiziksel özellikleri nedeniyle davet edildi. Uzun boylu, defansif bir oyuncu. Faroe Adaları da uzun ve fizikseldir. Onlara karşı tepki verebilir.

İSMAİL POTANSİYELİ GÖSTERDİ VE MÜCADELE EDİYOR

İsmail Yüksek; Genç oyuncular arasında potansiyelini gösteren bir isim oldu. Dorukhan ve Salih Özcan’ı kaybettik. Mücadele eden bir oyuncu düşündük, yakaladık. Ayrıca röportajlarda dürüst bilgi verdikleri için tüm teknik adamlara teşekkür etmek istiyoruz.”

STEFAN KUNTZ’TAN ‘BURADAYIM – BEN GÖNDERMİYORUM’

“İlk yılımızı değerlendirmek için bir toplantı yapacağız. Şu anki hedefimiz Uluslar Ligi. Burada olacağım ya da olmayacağım… Ama EURO 2024’e katılmazsak, Uluslar Ligi’ni ikinci bir şans olarak cebimizde tutmalıyız” dedi. “Neden burada olacağımı söyledin?” Soruya şu yanıtı verdi: “Benim mizah anlayışımı iyi anlamadığınız için anlamamış olabilirsiniz. Orada bazı alaycı dokunuşlar yaptım. Bu kadar. O zaman şöyle koyalım, UEFA Uluslar Ligi umurumda değil. EURO 2024 Elemeleri’nden direkt olarak turnuvaya gideceğiz.”

Leave a Comment