Take-faul cezası, 2022-23 NBA sezonunda skor değişiklikleri farklı olacak

Eğitim kampı yaklaşırken, NBA yetkilileri 2022-23 için eğitim noktalarını tartışmak üzere sezon öncesi toplantıları için bir araya geldi.

“Geçiş faullerinin” bu sezon yönetilme şeklini değiştirmek, onları NBA oyununun dışında tutmayacak.

Aslında lig, bu tür bir oyunun oyunu daha iyi hale getirebileceğini düşünüyor.

Uzun zamandır beklenen kural değişikliği – NBA’in bu sezona girmesi için eğitim noktalarından biri – bu hafta, ligdeki eğitim kampları açılmak üzereyken sezon öncesi toplantıları için bir araya gelen hakemler için önemli bir konuşma konusuydu. Vurgulanan başka noktalar da var, ancak faul değişiklikleri en önemlileri olabilir.

NBA’deki en iyi oyunlarımızdan bazıları savunma basketbolu. Bunu caydırmak istemiyoruz; Aslında, bu kuralın bunu teşvik edeceğini düşünüyoruz çünkü şimdi sizden topla meşru bir oyun oynamanızı istiyoruz, ”diyor NBA’in hakemleri ve antrenmanı denetleyen Kıdemli Başkan Yardımcısı Monty McCutchen. “Bu açıdan, ufukta daha heyecanlı basketbol olduğunu düşünüyoruz ve bu geçiş gol fırsatlarının hem savunmada hem de hücumda öne çıkan maçlar olabileceğini düşünüyoruz. Bunların bir kısmını kaybettik ve bu kuralın bu heyecan verici oyunu oyunumuza geri getireceğini düşünüyoruz.”

Savunma oyuncusunun topla oynamadığı alma faulü, ligin “bir geçiş puanlama fırsatı sırasında veya bir topa sahip olma değişikliğinin hemen ardından ve hücum takımı ilerleme fırsatı bulamadan hemen önce meydana gelen faul” olarak sınıflandırdığı şeydir. top.” İstisna, dördüncü çeyreğin veya uzatmanın son 2 dakikasıdır.

Böyle bir faulün yeni cezası bir serbest atıştır; bu, faulün işlendiği sırada oyundaki kusurlu takımdaki herhangi bir oyuncu tarafından denenebilir ve kusurlu takım tarafından topa sahip olmaya devam edebilir.

Ancak lig, aynı zamanda, bu durumlarda top üzerinde oyun oynayan savunma oyuncularının, kumarın hücum takımının kolay bir skor elde etmesine veya savunma takımının bir kayıptan para kazanmasına yol açmasına bakılmaksızın heyecan verici oyunlara yol açmasını umuyor.

McCutchen, “Oyuncularımız ve koçlarımız işlerinde iyiler” dedi. “İşlerinde iyiler çünkü işlerine bağlılar. İşimizde tutarlı olursak, ki bunu yapacağımızı tamamen tahmin ediyorum, bunu yapmayı kesinlikle bırakacaklar. Daha sonra nasıl düzgün bir şekilde koçluk yapacaklarını bileceklerdir. Ve burada, geçiş basketbolunun oyunumuza yeniden enjekte edilmesinin görkemi yatıyor.”

Bu sezonki diğer eğitim noktaları, oyuncuların hem görevde hem de çevrede hareket özgürlüğüne sahip olması, uygun ekranlar kurması, seyahatlerden kaçınması ve “oyuna saygı duyması” gibi son yıllardan kalma. bir çağrı yolunda gitmediğinde hakemler veya diğerleri.

Son yıllarda oyun sırasında yedek kulübelerinde duran ve genellikle kenar çizgisini veya taban çizgisini ihlal eden – belki de harekete biraz fazla yaklaşan oyuncularda görülen artıştan sonra, yedek kulübesi davranışı da daha yakından izlenecektir.

McCutchen, “Bu biraz değişiklik olacak,” dedi. Yedek kulübesindeki oyuncuların heyecan verici basketbol oyununa spontane tepki verebilmelerini istiyoruz. Ancak oyunun tamamına dayanmamaları önemlidir, çünkü artık oyun bütünlüğü sorunlarına, oyun katılımcıları için yaralanma olasılığına giriyorsunuz, tüm bunları ortadan kaldırmak istiyoruz.”

Bazı takımların ışığın yandığını görmekten hoşlanmayacağı başka bir değişiklik geliyor.

Secaucus, New Jersey’deki NBA Replay Center oyun sırasında bir skor değişikliği yaptığında – tipik olarak 3 sayılık atışın gerçekten 3 veya 2 olup olmadığı veya bir basketin 24 saniyelik şut saatini geçip geçmediği – mavi bir ışık hakem masasında bir kararın açıklanmak üzere olduğunu belirtmek üzere yanıp sönecektir.

Ve bu değişiklik ilk tarafsız fırsatta duyurulacak, yani skoru güncellemek için belirli durumlarda bir oyun durdurulabilir.

Geçen sezonun Doğu Konferansı finallerinin 7. maçında, Miami’den Max Strus’un Boston Celtics’e karşı oynadığı maçta Heat için üçüncü çeyrek başında 3 sayılık atış yaptığı gibi durumları ortadan kaldırmak için tasarlandı. Miami’deki taraftarlar, tekrar merkezi Strus’un sınırların dışına çıktığını söyledikten sonra, bu üç sayının skorborddan geldiği konusunda uyarılmadan önce yaklaşık 3 dakikalık oyun süresi geçti – ancak Heat o gece kesin bir açı görmediklerini iddia etti. açıkça çizgideydi.

Miami 100-96 mağlup oldu.

McCutchen, “Yeni yorum, bunu katlanarak hızlandırmamıza izin verecek, böylece herkes mümkün olduğu kadar gerçek zamanlıya yakın en iyi bilgiye sahip olacak” dedi.

Leave a Comment