teşekkür ederim Kuntz

Şenol Güneş rezil bir Euro 2021’den geçti ve istifa etmedi. Korkunç bir Karadağ maçı oynadı ve istifa etmedi. Sonra Hollanda’dan 6 tane yedik ve bir daha istifa etmedik. İşten atıldı ve tazminatının yarısını aldı. Trabzon ve Beşiktaş’ta kimse gel demedi.

☆☆

Mehmet Büyükekşi göreve geldiğinde cesur davrandı. Siyasi baskılara rağmen, bırakın futbolu, bir önceki federasyondan hiç kimseyi listesine dahil etmedi. Hamit Altıntop, önceki dönemden aynı görevi sürdüren birkaç isimden biriydi.

Yani “Hamit ne yapıyorsa aynen devam edecek”.

☆☆

Hamit Altıntop, Kuntz’u getirme nedeni olarak 2 temel ilkeye odaklandı: Taktik planlama ve teknik adamın sadece takımla ilgilenmesini istemek. “Artık tek adam dönemi bitti” dedi.

☆☆

Stefan Kuntz, Norveç kura çekimiyle ezilen takımın Play-Off şansını tamamen kaybetmemesini sağladı. Letonya, Cebelitarık ve Karadağ’ın galibiyetleriyle takımımızı Play-Off’lara taşıdı. Burak’ın kaçırdığı penaltı, Play-Off’ta Portekiz karşısında 2-0’lık galibiyetimizi ve maçı uzatmaya götürmemizi engelledi.

Güneş tarafından C Ligi’ne düşen takımımız bu ligde çıktığı 4 maçta gol yemeden 12 puan topladı.

☆☆

Yumurta yokken Sergen Yalçın’ın milli takıma katılacağına dair söylentiler çıktı. Ayrıca Şenol Güneş’in TFF’ye futbol direktörü olarak döneceği iddia edildi. Yani 2 ay önce “Dur Hamid” diyen Büyükekşi; 2 ay içinde Hamit’in temsil ettiğinin tam tersini temsil eden Güneş’in yanına oturmak için ‘rıza göstermek’ zorunda kaldı.

“Futbol direktörü Şenol Güneş, teknik direktör Sergen Yalçın” formülü konuşulmaya başlandı. Ateş olmazsa duman da olmaz. İddiada bulunan gazeteciler de yüksek bir itibara sahiptir. Güneş’i çok seven TV kanalında sadece Kuntz değil Hamit de doğramaya başladı. Bakalım bu gelişmeler olacak mı?

☆☆

Bu söylentiler, ‘o geliyor, bu geliyor’ söylentileri bir anda takıma yayıldı. Bazı futbolcuların “Bu hoca nasılsa gidiyor” dedikodusunu hızla satın aldığını gördük. Bu kadar ardışık hata tesadüf olabilir mi? Belli ki sahaya sıfır konsantrasyonla çıktılar.

Bu dedikodulardan takımını koruyamayan milli takım yöneticileri de sorumludur. Özellikle bazı oyuncuların yaptıklarını ‘hata’ olarak tanımlayan Kuntz. Ama en az kusurları var. En büyük hata TFF’yi çiftliğe, iş bulma kurumuna çevirenlerde.

İsmail Yüksek ilk milli maçında golle karşılaştı. Bu çok sevindirici. Uğurcan Çakır bu formla giderse 2 yıl Trabzon’da bile kalamaz. C ligi lideri bitirdik. hak ettiğimiz yerde; Artık B ligindeyiz. En azından bu kadarı için Kuntz’a teşekkür ederim.

Leave a Comment