TFF’den Yusuf Demir’den açıklama! Müsait değil

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2022-2023 Sezonu Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig kulüpleri, Birinci Transfer ve Kayıt Dönemi sonrası oluşturulan resmi A takımı oyuncu listelerini yayınladı. Galatasaray, TFF’nin yayınladığı listede yerli statüsünde olan ve milli takımda oynaması gereken Yusuf Demir’in milli takıma uygun olmadığını belirtti.

Buruk: “Yusuf’un Türk statüsünde oynaması gerekiyor”

Galatasaray’ın Rapid Wien’den transfer ettiği Yusuf Demir, Türk asıllı olmasına rağmen Avusturya Milli Takımı’nı tercih ettiği için TFF tarafından Türkiye statüsüne alınmadı. Okan Buruk konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, “Keşke Yusuf’u bir Türk olarak oynasaydık. Tamamen Türk olan bir Türk ailesinin çocuğu. Milli takımı nasıl seçtiği belli değil. Biz mi seçtik? O mu bizi seçmedi? Belli değil. Tamamen Türk olan bir futbolcu Türkiye’de Türk statüsünde oynamalı.” dedi.

“Yusuf Demir Milli Takım’da oynamaya uygun değil”

Ajansspor’un haberine göre; TFF, yayınladığı kulüplerin A takım kayıt listelerinde Yusuf Demir’in A Milli Takım’da forma giyemeyecek durumda olduğunu söyledi. 30 futbolcunun kayıt olduğu Galatasaray’da Abülkerim Bardakcı, Ali Yeşilyurt, Barış Alper Yılmaz, Berkan Kutlu, Emin Bayram, Emre Taşdemir, Hamza Yiğit Akman, Jankat Yılmaz, Kazımcan Karataş, Metehan Baltacı, Kerem Aktürkoğlu, Okan Koçak, Özgür Baran Aksaka ve Yunus Akgün, A Milli Takım’da oynamaya uygun görüldü.

Fenerbahçe 32 oyuncu kaydetti

Fenerbahçe 32 oyuncu kaydetti. Bu futbolculardan Altay Bayındır, Arda Güler, Bora Aydınlık, Çağtay Kurukalıp, Emre Mor, Erkan Arda Çağdaş, Ferdi Kadıoğlu, İrfan Can Eğribayat, İrfan Can Kahveci, Isak Vural, İsmail Yüksek, Melih Bostan, Mert Hakan Yandaş, Ertuğrul Çetin , Serdar Aziz, Serdar Dursun, Yiğit Efe Demir ve Yusuf Kocatürk Milli Takım’a uygun bulundu.

Beşiktaş’ta 18 Türk var, hiçbiri Milli değil…

Beşiktaş’a kayıtlı 32 futbolcudan 18’i yerli statüde. Siyah-Beyazlılar, A Milli Takımı’nın Lüksemburg ve Faroe Adaları maçları için açıkladığı aday kadroda hiçbir Beşiktaşlı oyuncunun yer almamasına tepki gösterdi.

Berkay Vardar

Umut Meras

Cenk Tosun

Demir Ege Tıknaz

Emre Bilgin

Emrecan Uzunhan

Ersin Destanoğlu

Çünkü Günök

Kerem Atakan Kesgin

Necati Bilgiç

Necip Uysal

Oğuzhan Akgün

Salih Uçan

Semih Kılıçsoy

Serkan Emrecan Terzi

Tayfur Bingöl

Tayyip Talha Sanuç

Leave a Comment