Tolunay Kafkas’tan Yusuf Demir’e yeni açıklama!

Ümit Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Tolunay Kafkas açıklamalarda bulundu.

Daha önce Yusuf Demir’in durumu hakkında konuşan Kafkas, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin açıklamalarının ardından konuyla ilgili görüşünü bir kez daha dile getirdi.

‘Elimizden geleni yaptık’ DEDİ

Geçtiğimiz günlerde Yusuf Demir hakkında konuşan Tolunay Kafkas, “Nedim hoca ve Güngör hoca, özellikle genç milli takımlarda Yusuf ile ilgili gerekli girişimlerde bulundu. Ben milli takım teknik direktörüyken Yusuf Demir, Avusturya Ümit Milli Takımı Yusuf Demir’i usulüne göre Ümit Milli Takımı’na almamız söz konusu değildi” dedi.

Okan Buruk’un sözlerine Kafkas, “Yusuf Demir’in Milli Takım için bir seçim yapması gerekiyordu. Ya bizi ya da Avusturya Milli Takımı’nı seçecekti. Başkaları gelip başka bir şey söyleyince işler ters gidiyor. Okan Buruk” arkadaşımdır. Kullandığı kelimeleri bilerek konuşmak gerekir, bu eserlerde bu kadarını söyleyebilirim” dedi.

DURSUN ÖZBEK’TEN ‘DEĞİŞİM’ AÇIKLAMASI

Ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek konuyla ilgili açıklama yaptı: “Yusuf Demir Türk vatandaşı. İstediğimizde çok mu farklı? FIFA’da veya TFF’de bazı kuralların değişmesi gerekiyor. Kendiliğinden değişmeyecek. Kendi değerlerimize sahip çıkalım. Yusuf Türk’tür. O Türk vatandaşıdır. Türkçe bilmeyen Türk futbolcuları bilmez misiniz? Yazılan ve çizilen farklıdır, algı farklıdır” dedi.

Leave a Comment