Uçak kazasında hayatını kaybeden Emiliano Sala’nın son ses kaydı ortaya çıktı! BBC görüntüleri yayınladı…

class=”medyanet-inline-adv”>

Emiliano Sala, 2018/19 sezonunun devre arasında Fransa Ligue 1 ekibi Nantes’ten İngiltere Premier Lig ekibi Cardiff City’ye transfer olmuştu. Kulüplerin anlaşması sonucu yeni takımına katılmak için Fransa’dan Galler’e gitmek zorunda kalan Sala, menajerinin ayarladığı özel uçağa bindi. 21 Ocak’ta Sala’nın tek başına bindiği Piper Malibu model uçak Manş Denizi’ne düşmüş ve Arjantinli futbolcu 28 yaşında hayatını kaybetmişti.

SALA’NIN BEDENİ BULUNDU, PİLOTUNKİ BULUNAMADI

Nantes ile Cardif arasında uçan Emiliano Sala’nın uçağında pilottan başka mürettebat yoktu. Emiliano Sala’nın cesedi, dünyayı şok eden kazadan 18 gün sonra bulundu, ancak pilot David Ibbotson’ın cesedi bulunamadı.

BONSERVİS VAKA GÖRÜŞÜLDÜ

Cardif City, Sala’nın ölümünün hemen ardından yaptığı açıklamada, Nantes’a üzerinde anlaşılan transfer ücretinin verileceğini ve Sala ile anlaşılan yıllık maaşın ailesine ödeneceğini duyurdu. Ancak forvet boşluğunu Sala ile doldurmayı planlayan Galler ekibi, yaşadığı trajik olayın ardından sezon sonuna kadar küme düştü ve Premier Lig’in yüksek gelirinden mahrum kaldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Cardiff City daha sonra Sala’nın ifadesini ödemeyeceğini açıkladı. FIFA ve FIFPro’nun yaptırım baskısına rağmen kulüp geri adım atmadı. Konu şu anda Nantes – Cardiff City ve Sala’nın ailesi üçgeninde Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) tartışılıyor.

KAZA DURUMUNDA ORGANİZATÖR BULUNDU

Emiliano Sala’nın hayatını kaybettiği kazayla ilgili soruşturmada ve ardından mahkemede, hayatını kaybeden pilot David Ibbotson’ın gece uçuş eğitimini tamamlamadığı ve uçağın ticari uçuşlar için gerekli lisansa sahip olmadığı ortaya çıktı.

Sala’nın menajeri ve ekibinin uçuşu organize etmek için ilk olarak 67 yaşındaki pilot David Henderson ile görüştüğü ancak Henderson’ın eşiyle birlikte Paris’te olduğu için uçuşu gerçekleştiremediği belirtildi. Öte yandan uçuşu organize eden Henderson’ın görevlendirdiği Ibbotson’ın gece uçuşu ve ticari pilot lisansı olmamasına rağmen uçuşu yaptığı kaydedildi. ‘Nantes’te 3 gün geçirmek ister misiniz?’ şeklinde bir soru sorduğu da kayıtlara yansımıştır.

class=”medyanet-inline-adv”>

Mahkeme sonucunda pilot ve uçuş organizatörü David Henderson 2’ye 10 çoğunlukla suçlu bulundu.

YAYINLANAN SON SES KAYITLARI

BBC, Sala ve pilot Ibbotson’ın uçaktaki en son ses kayıtlarını yayınladı.

Kayıt, Sala’nın son konuşmasından şu ifadeleri içeriyor:

“Şu anda bozuluyor gibi görünen bir uçaktayım. Benden haber almazsanız, biri beni arar mı bilmiyorum çünkü beni bulamazlar. Çok korkuyorum.”

Uçağın pilotu David Ibbotson yaptığı telefon görüşmesinde, “Tehlikeli havalarda onu getirmem konusunda bana güvendiler. Normalde can yeleğim koltukların arasında ama yarın mutlaka giyeceğim” dedi. konuşur.

İşte BBC’nin paylaştığı o video:

class=”medyanet-inline-adv”>

CARDIFF CITY’DEN ŞOK TALEP: 95 MİLYON EURO

Öte yandan Sala’nın transfer için uçarken bir kazada hayatını kaybettiği kulüp Cardiff City, CAS’ta devam eden transfer ücreti ve maaş ödemesiyle ilgili davanın duruşmasında Nantes’tan şok edici bir talepte bulundu.

The Sun’ın haberine göre Galler ekibi, Sala’nın kaza günü Premier Lig’de oynamasına izin verilmediğini iddia etti ve sözleşmeye rağmen resmi izin alıp almayacağı bilinmiyor. Ayrıca o dönem Premier Lig’de forma giyen ve gol sorununu Sala ile çözmeye çalışan kulübün yaşadığı maddi kaybın kazanın ardından kale sahasında devam etmesiyle küme düşmekten kurtulamadığı vurgulandı. .

class=”medyanet-inline-adv”>

Şu anda Şampiyona’da kalma mücadelesi veren Galler ekibi, tüm bu kayıpları hesaba katarak Nantes’tan 95 milyon Euro talep etti.

TEMEL: CARLOS TEVEZ

Cardiff City’nin, West Ham United’ın Carlos Tevez ve Javier Mascherano’nun transferlerinde üç taraflı mülkiyet yasağını ihlal ettiği 2007 yılında 95 milyon avroluk tazminat talebine dayandırdığı ve sonunda küme düşen Sheffield United’ın iddiasına dayandığı belirtildi. sezon, dava açtı ve West Ham’ı mahkum etti.

Birkaç Premier Lig kulübü 2007 davasında Sheffiele United’a katıldı ve West Ham şikayette bulundu, ancak Londra takımı 5,5 milyon sterlin para cezasına çarptırıldı ve küme düşen takımların kaderi değişmedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Kulüp kaynaklarına göre Cardiff City, durumlarının o zamana göre daha iyi olduğundan emin ve Nantes’tan tazminat isteyebileceklerini düşünüyor.

CARDIFF İDDİALARI REDDETTİ

Cardif City, resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada bu haberi yalanladı.

Leave a Comment