Uçak kazasında hayatını kaybeden Emiliano Sala’nın son ses kaydı yayınlandı! Pilotun mesajı ihmali ortaya çıkardı

2019 yılında Fransız ekibi Nantes’ten Cardiff’e transfer olan ve İngiltere’ye yola çıkan Emiliano Sala’yı taşıyan uçak 21 Ocak’ta Manş Denizi’ne düştü. BBC, pilotlar David Ibbotson ve Sala’nın uçaktaki en son ses kayıtlarını yayınladı.

SALA’NIN MÜDÜRÜ UÇAĞI YERLEŞTİRDİ

28 yaşındaki Sala’nın cesedi 18 gün sonra bulundu ve Ibbotson’a ulaşılamadı. Sadece Sala ve Ibbotson’ın üzerinde bulunduğu 35 yaşındaki Piper Malibu tipi uçağın Arjantinli forvetin menajeri tarafından ayarlandığı belirtildi.

“BENİ ARIYOR OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM”

“Patlamak üzere olan bir uçaktayım. Bir buçuk saat içinde benden haber almazsanız… Beni ararlar mı bilmiyorum ama aramazlar. Dostum, ben Uçak Nantes Atlantique Havalimanı’nda havalanırken Sala, arkadaşlarına sesli bir mesajla çok korkuyorum” dedi.

Pilotun uçuş öncesi söyledikleri kanı dondurdu!  Futbolcu Sala'nın uçaktaki son sözleri düştü

“YARIN CAN YELEĞİMİ GİYİYORUM”

59 yaşındaki pilot Ibbotson, bir arkadaşına gönderdiği sesli mesajda, “Cardiff’ten bir futbolcu alıyorum. Nantes kulübünden yeni alındı. 20 milyon sterline. Bana seçme görevini verdiler. Onu tehlikeli bir uçağa bindirin. Normalde can yeleğim koltukların arasında ama yarın mutlaka can yeleğimi alacağım. Onu giyeceğim.” ifadeleri kullanır.

Pilotun uçuş öncesi söyledikleri kanı dondurdu!  Futbolcu Sala'nın uçaktaki son sözleri düştü

PİLOTUN TİCARİ UÇUŞ İZNİ YOKTUR

Kayıtta Ibbotson, bir gün önce Nantes’a giderken uçağın patlama gibi sesler çıkardığını, motordan kabine ince bir buhar tabakası geldiğini, sol fren pedalının çalışmadığını da açıklıyor ve ” Bu uçak hangara çekilmeli.” Mahkeme sürecinde Ibbotson’ın gece uçuş eğitimini tamamlamadığı ve ticari uçuş lisansına sahip olmadığı ortaya çıktı.

Kaynak: BBC

Oğul Dika Spor Uçak kazasında hayatını kaybeden Emiliano Sala’nın son ses kaydı yayınlandı! Pilotun mesajı ihmali ortaya çıkardı – Son Dakika

Bu haber BBC tarafından hazırlanmış olup, Sondakika.com tarafından herhangi bir editoryal müdahalede bulunulmamıştır. BBC tarafından hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandıkları gibi otomatik olarak sunulmaktadır. Bu nedenle haberin yasal muhatabı BBC kurumudur.

Leave a Comment