Ümit Özdağ golü, Yunanistan önde

ABD, Türkiye-Yunanistan sınırının hemen yanında DedeağaçBiriktiriyor.

“NATO üyesi Türkiye’ye mi komşu bir ülkede Bu nedir hazırlık?” şu ana kadar soruya muhataplarından mantıklı Cevap alamadık.
Sadece mırıldanıyorlar, “Hareketlilik Ukrayna için lojistik amaçlar içindir.”
Diyelim ki yedik?
ABD, Akdeniz’in güneydoğusunda yer alır. Kıbrıs Rum yönetimine silah ambargosu Neden yıllar sonra kaldırdı?
ABD’nin desteğiyle Ege’de silahlanması yasak olan burnumuzun dibindeki Yunan adaları adeta bir felaket. uçak gemisine Dönüşüm faaliyetleri de Ukrayna’ya lojistik amaçlı mı?
Vasıtasıyla B sınıfı bir EOKAist yükselen Yunanistan Başbakanı Miçotakisben ABD Senato’da Türkiye’yi Tehdit Etmek podyuma çıkmak ve bu yüzden Olmalı.

Evet, Akdeniz kazanı kaynatmaya çalışmak görmek için kör olmak gerekli.
olarak Yunanistan Rusya’nın önüne atıldı ukrayna piyonu gibi Türkiye’yi kışkırtmak için kullanılıyor.
Doğu Akdeniz’de uzun vadede değeri Rus ambargosu ile daha da artan devasa heyelan. gaz odaklı bir operasyonla karşı karşıyayız.
Bir yandan gözler Rusya’ya çevrildi, diğer yandan NATO üyesi, AB adayı Türkiye kuşatma altında.
Kağıt üzerinde aynı blokta, aynı ittifakta olduğumuz Yunanistan silahlanırken, Türkiye silahlanıyor. savunma Sanayii ambargolar yerleştiriliyor.
Beni asıl ilgilendiren, Erdoğan’ı Yunanistan ile gerilimi kışkırtmakla suçlayan bu muhalefet. Karıştırmak hemen içeriden senkron olmak.
Sadece kentin CHP Belediye Başkanı’nın İzmir’in Yunan işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kutlamalarında Türk devleti yöneticilerini suçlamasındaki tuhaflıktan bahsetmiyorum.
Her tuşa aynı anda basıyorlar…
oy kazanmaya çalışan yabancı düşmanı sorsan Türk milliyetçisi Umut Özdağ bile elinden geleni yapıyor.
Dün rotasını Türkiye’nin Ege kıyılarındaki askeri stratejik noktalara çevirdi ve onları kaşıdı… “Türkiye ile Yunanistan arasında gerilim zirvedeyken mülteciler orman yangını çıkar” paylaşıyordu.
Bu bir tesadüf, Yunan politikacılar, “Türkiye bir 100.000 mülteci gece aniden üzerimize salacak” dünya kamuoyunu yükseltmeye çalışırken…
İçişleri Bakanlığı iddiaları delillerle yalanladı. Ancak önümüzdeki günlerde mülteciler dahil her türlü unsuru kullanacak provokasyonlara karşı uyanık olmalıyız.

***


İNGİLİZCE AYTUN MR. ALINAMADI
Muhalefet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın protokoldeki çifte standardı onaylamayarak Kraliçe’nin cenazesine katılmamasını “modern dünyadan kopmamıza neden olacak büyük bir hata” olarak değerlendirdi.
Ancak İngilizlerin bizimkiler kadar kabul görmediklerini açıkça gördük.

İngiltere’nin yeni başbakanı dün Liz Kafes, New York’taki Türkevi’ne gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etti.
Erdoğan’ın Kraliçe’nin en sadık protokol yöneticilerini kıskandıran tavrı “endişe verici bir ucube” Bunu doğru bir seçim olarak değerlendiren İyi Parti’den Aytun Çıray, dün Türkevi’de çekilen samimi çekimleri görünce aklına ne geldiğini merak etti.
Aklıma Orhan Veli’nin dizeleri geldi:

İngiliz kralı ne kadar
Ben mütevaziyim,
Ne de Celal Bayar’ın
Aristokrat, eski seyis gibi.

Leave a Comment