Ümit Özdağ’ın sığınmacılar Marmaris’i yaktığı yalanı

Marmaris’teki yangının sığınmacılar tarafından çıkarıldığını iddia eden Özdağ’a yanıt İsmail Çataklı’dan geldi. Yangını bir arıcının çıkardığını belirten Çataklı, Özdağ’a ‘yalancı’ dedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Yalancıboğaz ilçesindeki ormanlık alan alevlere teslim oldu…

Dün saat 12.30 sıralarında çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Kızılçam ağaçlarıyla çevrili alanda etkili olan yangına hem karadan hem de havadan müdahale edildi. Alevler 19 saat sonra kontrol altına alındı.

Yangına neden olduğu iddia edilen ve bölgede arıcılık yaptığı tespit edilen 85 yaşındaki MY gözaltına alındı.

Her fırsatta mültecilerle ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bölgede çıkan yangının izlerini silmeye çalışırken, yine çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

“Mülteciler orman yangını çıkarıyor”

Özdağ, bir vatandaşın yayınladığı bölgedeki durumun ciddiyetini ortaya koyan videoyu paylaşarak yangını ‘mülteciler’in çıkardığını iddia etti.

Özdağ hissesi, Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim zirvedeyken mülteciler orman yangınları çıkarıyor” dedi. düşürüldü.

“Onun siyaseti yalan üzerine kurulu”

Ümit Özdağ’a yanıt İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’dan geldi.

Çataklı, Özdağ’ın iddialarına Twitter’dan yaptığı paylaşımla yanıt verdi:

“Politikası yalan üzerine kurulu bir ünlüden bir yalan daha… Şimdi Muğla’da yangını mülteciler çıkarmış yalanı! Nitekim 85 yaşındaki bir arıcının yangınıyla başlayan yangın, rüzgarla birlikte büyüdü. Tıpkı senin yabancı düşmanlığını körüklediğin gibi.”

Özdağ’a ithaf edilen Çataklı “Yalancı izle” Yangının başladığı kovanların bulunduğu bölgeden de bir video paylaştı.

Marmaris’te çıkan yangınla ilgili 85 yaşındaki arıcı gözaltına alındı ​​VİDEO

Yangını 6 Filistinlinin çıkardığı iddiası

Öte yandan Ümit Özdağ, Çataklı’nın iddialarına ateşin 6 Filistinli göçmenin ısınmak için yaktığı ateşten çıktığını iddia etti.

Özdağ, Kuşadası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İskender Avcı’nın açıklamalarına atıfta bulunarak, “Tahmin ettiğim gibi. 6 Filistinliler ısınmak için ateş yakarlar. Yangın müdahale ile söndürülür. Jandarma Filistinlilerden bahsetmemesi için baskı yapıyor. Bütün Kuşadası suçluları biliyor. İçişleri yalan söylüyor. Her zaman oldugu gibi.” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ'ın mültecilerin Marmaris'i yaktığı yalanı #2

Ümit Özdağ'ın mültecilerin Marmaris'i yaktığı yalanı #3

Ümit Özdağ'ın sığınmacıların Marmaris'i yaktığı yalanı #4

Leave a Comment