Yeni Bir Dövüş Oyunu Neden Çalışır?

Ayın denizci eri iki anime dizisi, canlı aksiyon filmleri, müzikaller, sanat sergileri, ticari ürünler ve hatta bir pop idol grubu doğuran tüm zamanların en popüler Japon medya serilerinden biridir. Muazzam popülaritesi, orijinal manganın yayınlanmasından bu yana 30 yıldan fazla bir süredir devam ediyor ve sadece Japon değil, küresel pop kültüründe de ayrı bir yere sahip. Ancak, her şeye rağmen, dizi için video oyunları eksikti.


Anime ve mangaya dayalı dövüş oyunları, hem rekabetçi topluluklarda hem de gündelik oyunlarda onlarca yıldır popüler olmuştur. Sadece bu yıl piyasaya sürüldüğünü gördü JoJo’nun Tuhaf Macerası: All-Star Battle Rdahil olmak üzere diğer seriler için piyasaya sürülecek yaklaşan oyunlarla Ejder topubenzer bir mirasa sahip olan Ayın denizci eri. Bununla birlikte, bu anime dövüş oyunlarının çoğu, genç erkeklere hitap etmesi amaçlanan shonen serilerine dayanmaktadır. Bir dizi varken Ayın denizci eri 1990’lardan beri piyasaya sürülen video oyunları, çoğu yapboz oyunlarıdır. Seri için bir dövüş oyunu gecikmiş durumda.

İLGİLİ: Tekken 8 Muhteşem Bir Gösterim Fragmanı ile Yüksek Vuruş Yapıyor

Romantizm unsurlarına sahip olmasına ve dostluk, franchise’ın özünde birleştirici bir ilke olmasına rağmen, Ayın denizci eri şeytani güçlerle savaşan sihirli güçlere sahip bir kahramana odaklanan bir fantezi aksiyon dizisidir. Bu nedenle, serinin bu kısımlarını öne çıkarmanın belki de en iyi yolu bir dövüş oyunu olacaktır. Çığır açan parçalarından biri Ayın denizci eri önceki büyülü kız serisinden farklı olarak, farklı beceri ve yeteneklere sahip bir grup büyülü kıza sahip olmasıydı. Örneğin, Sailor Mars ateş elementini yönlendirebilir ve Sailor Pluto zamanı durdurma yeteneğine sahipti. Bu, bir dövüş oyunu için mükemmel bir malzemedir – karakterlerin güçlü ve zayıf yönleri oldukça benzersiz olabilir ve sıradan oyuncuların en sevdikleri karakterleri seçmelerine izin verirken, daha rekabetçi oyuncular onları oyun tarzlarına en uygun yeteneklere göre seçebilir.

Ayın denizci eri bir shojo dizisidir, yani öncelikle ergenlik çağındaki bir kız izleyicisine hitap etmek içindir. Çoğu oyunun daha rahat bir deneyime odaklanmasının nedeni bu olabilir. Bununla birlikte, kızların daha fazla aksiyondan zevk almayacağı fikri Ayın denizci eri dövüş oyunu oldukça eski. Ayrıca, genç kadınlar oyun tarihinde çiftçilik simülatörlerinden birinci şahıs nişancı oyunlarına kadar çok sayıda farklı tür oynadıkları için video oyunlarının gerçekliğini gerçekten yansıtmıyor.

İLGİLİ: Street Fighter Alpha’yı Geri Getirme Zamanı

Bu fikir aynı zamanda çeşitli izleyici kitlesini yansıtmamaktadır. Ayın denizci eritüm zamanların en popüler franchise’larından biri olduğu düşünüldüğünde, sadece genç kızlar değil. Ayın denizci eri dünya çapında ve geniş bir yaş aralığında, hatta tek bir anime bölümü görmemiş insanlar arasında bile son derece tanınabilir. Pop kültüründe bu eşsiz yaygın ve zamansız noktayı işgal ederek, Ayın denizci eri oyun biçiminde geniş bir kitleye hitap edecek.

Bu, en belirgin şekilde, bir zamanlar olumsuz olarak alınan 1994 yılının sessiz dirilişinde görülür. Ayın denizci eri oyun. SNES için yayınlandı, Bishōjo Senshi Sailor Moon S: Jōgai Rantō!? çok benziyor sokak dövüşçüsü ve dönemin diğer arcade dövüş oyunları. Piyasaya sürüldüğü sırada karışık eleştiriler almasına rağmen, oyunun daha yakın tarihli incelemeleri oldukça olumluydu ve dengesiz mekaniğinin oyunun eğlenceli bir unsuru olduğunu belirtti. Şu anda dövüş oyunu topluluğunda bir kült sahibidir, hatta Evrim Şampiyonası Serisi gibi son büyük oyun turnuvalarında yer almaktadır. Açıkçası, oyunun insanların varsaydığından daha geniş bir izleyici kitlesi var. Sadece genç kızlarla ilgili bir dizi olması, çekiciliğinin aynı demografiyle sınırlı olduğu anlamına gelmez.

İLGİLİ: Dövüş Oyunlarının Alakalı Kalması için Daha İyi Hikaye Modlarına İhtiyacı Var mı?

Tabii ki, böyle bir oyun, çoğunlukla erkek olmayan karakterlerin yer aldığı, genç kadınlar ve ikili olmayan karakterlerin dizinin çekirdeğinin çoğunu oluşturduğu birkaç dövüş oyunundan biri olacaktır. Bazıları bu faktörü bir risk oluşturmada bir risk olarak düşünebilirken, Ayın denizci eri dövüş oyunu, aynı zamanda büyük bir beraberlik olabilir. Dizinin kadın ve queer olan – kanonik ikili olmayan karakterler, lezbiyenler ve daha fazlasıyla – odaklanması, onu gerçek hayattaki queer toplulukları arasında oldukça popüler hale getirdi. Çoğu video oyununda, çoğunlukla erkek hayranların kadın çalışanları ve oyuncuları taciz etmesiyle ilgili sorunlar olsa da, oyunun daha çeşitli karakterleri, daha çeşitli bir kitleyi ağırlayabilir ve topluluğu çeşitli cinsiyet ve cinselliklerden insanlar için daha güvenli hale getirebilir.

çeşitli olmuştur iken Ayın denizci eri dövüş oyunları, 1990’ların ortasından beri piyasaya sürülmedi ve bunun değişme zamanı gelmiş olabilir. En yeni popüler shonen serisine karşı eski bir seriye dayalı bir oyun yapmanın birkaç riski daha olsa da, Ayın denizci eri shojo türünde devrim yarattı ve manga ve anime’de yeni kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Aynı şeyi video oyunları için yapmayacağını kim söyleyebilir?

Leave a Comment